Korzyści, które zapewnia skaling i piaskowanie

Nawet regularnie dbając o higienę jamy ustnej nie zawsze udaje się przeciwdziałać pojawianiu się na zębach osadu, płytki nazębnej. U wielu osób występują predyspozycje do nadmiernego odkładania się płytki nazębnej na zębach czy do pojawiania się nieestetycznego osadu. Jednak korzystając z takich zabiegów dentystycznych jak fluoryzacja czy piaskowanie można przywrócić zębom ładny wygląd.

 

Estetycznie prezentujące się zęby są coraz ważniejsze dla coraz większej liczby osób. Coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę, że zęby również w znacznym stopniu wpływają na wygląd. Jednocześnie nie zawsze nawet właściwa profilaktyka w kontekście właściwego dbania o stan uzębienia jest wystarczająca by zachować ładnie prezentujące się zęby. Nawet korzystanie regularnie z takich używek jak kawa czy herbata może prowadzić do pojawiania się w nadmiernej ilości nieestetycznie prezentującego się osadu. Innym problemem jest odkładanie się płytki nazębnej, która jest trudna do usunięcia nawet przy regularnym i odpowiednim szczotkowaniu zębów. Jeśli chce się przywrócić ładny uśmiech można decydować się na takie zabiegi stomatologiczne jak skaling i piaskowanie. Skaling to zabieg, który pozwala na usuwanie z powierzchni zębów złogów kamienia nazębnego.  

 

Co zapewnia skaling?

Skaling to zabieg, który jest coraz łatwiej dostępny w gabinetach stomatologicznych. Wynika to między innymi z rosnącej popularności wśród pacjentów w kontekście korzystania ze skutecznych zabiegów pozwalających na poprawienie wyglądu zębów. Jest to związane między innymi z tym, że coraz większa liczba pacjentów zwraca przykłada uwagę już nie tylko do zdrowych zębów, ale również na estetyczne prezentowanie się zębów. W tym względzie skaling oferuje doskonałe rezultaty, gdyż pozwala na zapewnienie skutecznego usuwania z powierzchni zębów złogów kamienia nazębnego. Należy brać pod uwagę, że kamień nazębny odkłada się stopniowo w wyniku tworzenia się płytki nazębnej. Powstaje ona z połączenia zarówno resztek jedzenia, jak też śliny oraz płynów. Z wiekiem pojawianie się kamienia nazębnego jest naturalnym procesem, któremu trudno w pełni przeciwdziałać. Oczywiście regularne dbanie o higienę jamy ustnej pozwala na przeciwdziałanie szybkiemu rozwijania się kamienia nazębnego. Niezbędne jest w tym względzie korzystanie z odpowiednich szczoteczek, które skuteczniej czyszczą zęby czy właściwe wybranych past do zębów. Osoby mające predyspozycje do odkładania się płytki nazębnej i tworzenia się kamienia nazębnego mogą decydować się na specjalne pasty przeznaczone do skutecznego usuwania nadmiernej ilości płytki nazębnej.

 

Regularne usuwania kamienia nazębnego

Jeśli nie można jedynie poprzez stosowanie szczotkowania zębów czy odpowiednich past do zębów poradzić sobie z odkładaniem się płytki nazębnej wówczas można postawić na zabiegi typu skaling i piaskowanie. Piaskowanie pozwala na usuwanie kamienia nazębnego z wykorzystaniem specjalnego urządzenia, które działa pod ciśnieniem i wykorzystując wodę rozpyla w jamie ustnej specjalny, drobny proszek, który pozwala skutecznie usuwać kamień nazębny.