Dbaj o swoje serce w każdym wieku

Lekarze kardiologii biją na alarm – nie dostatecznie dbamy o stan swojego serca. Polacy nie dbają odpowiednio o dietę, nie stosują się do wielu zaleceń lekarzy i niedostatecznie często uprawiają sporty. Odbija się to niekorzystnie na stanie naszego serca, które zmuszone jest to wytężonej pracy, a przez wiele patologii zdrowotnych narażone na ogrom chorób. Nie jedna klinika kardiologii Warszawa podkreśla, że powinniśmy zwrócić większą wagę na nasze codzienne życie, które powinno wyróżniać się kilkoma elementami.

 

Regularny wysiłek fizyczny

 

Regularny wysiłek fizyczny ma ogromnie pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Dzięki ćwiczeniom czujemy się lepiej, bo uwalniany jest hormon szczęścia. Co więcej – regularne aktywność i stawianie sobie jakichś wymagań, wyzwań powoduje, że mamy szansę na poprawienie także kondycji naszej psychiki – jesteśmy bowiem bardziej zmotywowani, mamy chęć do działania. Odnosimy drobne sukcesy, które procentują w życiu codziennym. Klinika kardiologii Warszawa twierdzi jednak, że największym plusem zdrowego trybu życia jest poprawa stanu naszego serca i naczyń krwionośnych. Ćwiczenia mają też pozytywny wpływ na zahamowanie rozwojów niektórych nowotworów – przede wszystkim raka jelita grubego, który niestety dotyka coraz większą ilość Polaków.

 

Nawyki żywieniowe

 

Poza ćwiczeniami fizycznymi, warto zadbać także o odpowiednią dietę, która powinna być bogata w warzywa, owoce, a także pełnowartościowe zwierzęce tłuszcze. Powinniśmy zrezygnować, a co najmniej mocno ograniczyć spożycie czerwonego mięsa i wszelkich tłustych mięsnych potraw. Wybierajmy mięso chude, które nie ma aż tyle cholesterolu. Powie nam to każdy specjalista od chorób serca, każdy lekarz pierwszego kontaktu, a nade wszystko każda klinika kardiologii Warszawa i będzie miała rację! Bądźmy więc świadomi tego, co jemy, jak się odżywiamy i tak naprawdę jakiego rodzaju życie prowadzimy – czy aktywne, prozdrowotne, czy swoimi działaniami prowadzimy nasz organizm do degradacji.