Nadruk cd – co warto wiedzieć?

Są urządzenia które pozwalają na nadruk cd bezpośrednio na płytach, a nie z kolei na specjalnym papierze, który to później nakleja się na nośnik jak to jest np. w innych drukarkach dostępnych na rynku. A konkretnie ma to co najmniej dwa atuty. A więc po pierwsze większość producentów napędów CD/DVD przestrzega nas przed naklejaniem na płytach czegokolwiek, a to ponieważ można w ten właśnie sposób uszkodzić urządzenie. Z kolei po drugie, jak zresztą zapewniają specjaliści, łączna suma odpowiedniej naklejki  oraz płyty CD/DVD staje się wyższa aniżeli płyt przystosowanych dla druku atramentowego. A właśnie no i oczywiście dużo łatwiej jest chyba drukować bezpośrednio na nośniku, a nie z kolei na papierze, który to trzeba jeszcze później odpowiednio nakleić. I tak przyszli nabywcy takiego sprzętu muszą pamiętać, że dla druku atramentowego przydają się tylko i wyłącznie specjalne nośniki produkowane szczególnie z myślą o takim zastosowaniu. A więc z dostępem do nich jednak nie ma raczej zbytnich problemów, a to dlatego, że znajdują się one w ofercie sporej liczby wiodących producentów takich jak np. Maxell, TDK lub Verbatim.

Ale oczywiście oprócz drukowania na płytach CD takie urządzenie to przede wszystkim doskonała drukarka jaka to daje fotorealistyczne efekty. A właściwie staje się to możliwe miedzy innymi poprzez znane już z poprzednich modeli użycie 6 atramentów oraz malutkiej 4-piktolitrowej kropli. Bo trzeba wiedzieć, że urządzenie takie jest zgodne ze standardami, poprzez co nadruk cd i wydruki zdjęć zrobionych cyfrówkami korzystającymi z takich technologii zachowują swoje niezwykłe kolory wierne pierwowzorom. Ponadto, z innych ważniejszych cech takiego modelu warto jeszcze nadmienić opcję druku na całej powierzchni arkusza papieru (czyli bez białej ramki) oraz  nadruk cd na nośnikach w rolkach.

Na rynku nie brak jest drukarni z tradycjami, które oferują klientom szereg usług powiązanych z profesjonalnym drukiem. Nadruk cd wykonywany może być w nowoczesnym parku maszyn, czyli tam gdzie prym wiodą profesjonale maszyny. A efekty i praca zrealizowane w niejednej drukarni mogą z powodzeniem posłużyć dla reklamy oraz promocji, ale również jako praktyczny element codziennej pracy. Firmy są otwarte nawet na te najbardziej nietypowe zlecenia – bo właśnie nadruk cd to usługi poligraficzne realizowane za pomocą najlepszych z możliwych maszyn na rynku oraz nowoczesnych technologii. Niejedna drukarnia zapewnia przy tym bardzo atrakcyjne ceny oraz indywidualną, a także kompleksową obsługę każdego klienta. Lata doświadczeń pomagają by służyć profesjonalną pomocą w każdym aspekcie zlecenia – czyli mianowicie od pomocy w wyborze materiału, a także grafiki po wykonanie nadruku.