Próżnia w układach klimatyzacyjnych

Jeśli chodzi o układy klimatyzacyjne, które pracują na czynniku chłodniczym R410A, podczas trybu grzania ciśnienie, które prowadzi do skraplania, może osiągnąć nawet prawie 37 bar. Dlatego wartość ciśnienia, którą należy sprawdzić to 43 ba, bo w takiej wielkości można przetestować szczelność instalacji. Wykonanie takiej nadciśnieniowej próby szczelności zwiększa szansę oraz daje gwarancję szczelności całego układu, niż gdyby próba podciśnieniowa była wykonywana za pomocą pompy próżniowej. Jest to bardzo ważne dla każdego początkującego instalatora, który nie posiada dostatecznego, wystarczającego doświadczenia, a także wprawy w przeprowadzaniu połączeń kielichowych. Montaż klimatyzacji Warszawa http://eklimatyzacja.pl/instalacja-klimatyzacji/ zapewni na najwyższym poziomie dzięki specjalistom w tej dziedzinie.
Każda nieszczelność podczas wykonywania próby nadciśnieniowej będzie ujawniona i dzięki temu nie dopuści się do przedostania się czynnika chłodniczego do atmosfery. Szczelność należy sprawdzić przy użyciu roztworu mydlanki z wodą (przykładowo płyn do naczyń + woda), w tym celu należy spryskać nim miejsca wszystkich połączeń skręcanych (czyli, lutowanych). Można także użyć specjalnych detektorów elektronicznych, które pozwalają na sprawdzenie szczelności, głównie w miejsc bardzo trudno dostępnych. Po wykonaniu pomyślnie zakończonej próby szczelności, trzeba przystąpić do utworzenia próżni w całym układzie chłodzącym. W tym celu używa się pompy próżniowej, która przez swoje działanie usuwa powietrze, a także obniża ciśnienie w naszym układzie chłodniczym. Jeśli ciśnienie jest obniżone, wilgoć która zbiera się w powietrzu odparowuje, a cała instalacja zostaje osuszona. Bardzo ważne jest sprawne przeprowadzenie uzyskania próżni w czynności, jaką jest montaż klimatyzacji Warszawa oferuje liczne grono osób z doświadczeniem w tym fachu. W trakcie tworzenia próżni w układzie, ważny jest ma czas jej trwania tej czynności oraz temperatura zewnętrzna. Im ta temperatura na zewnątrz jest niższa, tym również niższe będzie ciśnienie, które trzeba będzie osiągnąć w instalacji. Spowoduje to, że czas otrzymywania próżni się wydłuży. Jeśli chodzi o układy, których długości nie przekracza 10 mb, czas trwania próżni nie powinien być wtedy krótszy niż 60 minut. Celem otrzymywania próżni w instalacji nie jest jedynie tylko uzyskanie podciśnienia, ale jego utrzymanie przez dłuższy czas pozwoli także na to, by wilgoć w środku miała czas na odparowanie. Montaż klimatyzacji Warszawa ułatwi każdemu, kto zdecyduje się na dokonanie takiej rewolucji w swoim życiu.
Prawidłowe uzyskanie próżni ma duże znaczenie dla długiej żywotności naszego klimatyzatora. Wilgoć, która pozostanie w układzie chłodniczym, może wejść w reakcję z olejem, przez co tworzą się kwasy, które następnie uszkadzają wszystkie uzwojenia w silniku elektrycznym sprężarki. To z kolei może doprowadzić także do przymarzania oraz blokowania elementu, który odpowiada za rozprężenie.